Dnes je sobota, 15.máj 2021, meniny má: Žofia, Sofia
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Prestaň od ľudí očakávať týchto 5 vecí

apríl 10, 2021 - 18:19
V samotnej podstate to nie je človek, kto ťa sklame. Sú to tvoje vlastné očakávania, ktoré si podvedome vytváraš. Akonáhle nenájdu naplnenie, ostávaš smutná.
Foto: 
shutterstock.com

Nauč sa, že existujú určité veci, ktoré ti ostatní jednoducho nie sú schopní poskytnúť bez ohľadu na to, ako veľmi po nich túžiš. Pochopiteľne, očakávania nemožno nadobro odstrániť. Aj keď si povieš „nič nečakám, beriem, čo príde“ malý tmavý kútik schovaný dakde v podvedomí má trošku odlišný názor. Ktoré znaky by si mala prestať v ľuďoch nasilu hľadať?

1. Dokonalosť
Poniektorí z vás už možno tušili, že tento bod sa na sto percent objaví, ale povedzme si na rovinu, patrí sem. Dokonalosť je akási fiktívna, človekom vytvorená maketa, ktorej sa my všetci držíme zubami nechtami. Chceme zapadať do tabuľky a pre to, aby nás svet vnímal ako dostatočných, sme ochotní konať i nemožné. Avšak zabúdame na to, čo nás táto konkrétna honba za nedosiahnuteľným stojí. Nevyžaduj dokonalosť. Ona totiž nejestvuje. Jediné čo sa ti podarí, je byť pre niekoho dokonalý v jeho vlastnom subjektívnom merítku. Myslím, že to bohato stačí.

2. Súhlas
Koho z nás neteší, keď nám dávajú za pravdu. Keby som sa to opýtala v preplnenej miestnosti, nepochybujem o tom, že takmer každá ruka by letela smerom nahor. Áno, súhlas nesmierne zahreje na srdiečku, lenže by sme si naň nemali zvykať. Pracujeme s odlišnými pohľadmi na svet a hold, občas sa stane, že náš názor nebude zrovna okupovať prvé priečky na piedestáli. Ďalšia situácia je, kedy pravdu naozaj máš, ale tak či onak sa k uznaniu proste nedopracuješ. Pýtaš sa, čo potom? Nič! Jednoducho sa nadýchni a pokračuj. Máš dojem, že si od súhlasu druhých závislá? Istotne nie! Čokoľvek robíš, rob prioritne pre seba.

3. Podporu
Takisto ako koláče neupečieš stále z rovnakého cesta, aj ľudia sa svojim prístupom členia do kategórii. Buď natrafíš na niekoho, kto sa z teba úprimne teší, lebo mu bola v rámci výchovy vštiepená dobroprajnosť, alebo sú tu osoby, ktoré ti „fandia“ iba dokým neprekročíš ich tieň. Každopádne sa nimi nenechaj odradiť. Praví priatelia a rodina nikdy neprestanú skandovať tvoje meno a budú prítomní pri akomkoľvek úspechu či páde.

4. Rovnaký prístup
V tomto prípade by som to celé zhrnula do jedinej vety: Tvoja ochota pre niekoho preplávať i celý šíry oceán sa ti málokedy vráti, ak vôbec.

5. Pochopenie
Sama priam neznášam, keď som hodnotená, len na základe prvého dojmu. Častokrát doň totiž zapadá iba vizuálna stránka. Ľudia toho narozprávajú a miestami mávam pocit, akoby ich bavilo šmátrať sa vo vlastných dohadoch a mylných domnienkach. Povedia si „aký už len ty môžeš mať problém, veď žiješ bezstarostný život.“ No pravda je v drvivej väčšine na míle vzdialená. Nestrácaj čas vysvetľovaním a obhajovaním. Pochopenie si žiaľ môžu dovoliť iba silní jedinci, ktorí si sami prešli niečím podobným.

- - Inzercia - -